dd asklipio 0 2

Εκμεταλλευόμενοι τον ευνοϊκό αέρα οι φιλοξενούμενοι, κατάφεραν να επικρατήσουν (0-2) του μαχητικού Δωριέα, χάρι σε δύο γκολ που επέτυχαν στο τελευταίο τέταρτο του αγώνα (75΄και 90΄) Οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν  στο πρώτο γκολ , για φάουλ στον Θεοτοκάτο, αλλά ο διαιτητής  είχε άλλη άποψη

Έγινε ένα ωραίο παιχνίδι  μεταξύ δυο ισάξιων ομάδων, με ηττημένη  δυστυχώς την κιτρινόμαυρη

Δωριέας : Θεοτοκάτος, Παπασάββας, Μπαμπαλάς, Παπαθανασίου, Νικηταράς (Φουρτίνας), Αιβαλιώτης (Παπαλάνης), Τσιχλιάς, Βλάχος, Καλαμπόκης, Μάκος, Ταουλάντ

Τα θερμά του συλλυπητήρια εκφράζει ο ΔΑΝΣ Δωριεύς στους οικείους του εκλιπόντος Τσιμπιδάκη Θεόδωρα,
ο οποίος διετέλεσε επι σειρά ετών, πρόεδρος του συλλόγου μας.
Ας είναι ελαφρύ το χώμα που θα τον σκεπάσει.

Μπορεί να είναι εικόνα 11 άτομα

Fil kattavia

20/10/21

Φυσιολογική  ήττα (5-1) υπέστη η ομάδα του Δωριέα ,από την σαφώς καλύτερη ομάδα, την Κατταβιά.

Το γκολ για τους Δωριείτες  επέτυχε ο Τσιχλιάς, με ωραίο σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής

Δωριέας : Καλαιτζάκης, Μπαμπαλάς, Σκευοφύλακας, Ταουλάν, Παπαθανασίου, Βλάχος,Thamnao,Τσιχλιάς,  Αιβαλιώτης, Πετρενίτης, Τζιτζίκος, Μάκος

13 10 21 Kastelorizo

13/10/21

Φιλική νίκη (4-1) επέτυχαν οι κιτρινόμαυροι , σήμερα επί της νεοσύστατης ομάδας του Καστελόριζου, παίζοντας   καλό  ποδόσφαιρο,  ελέγχοντας τον χώρο του  κέντρου  και με καλύτερη φυσική κατάσταση από τους γηπεδούχους, επικράτησαν εύκολα σκοράροντας δυο (2) φορές σε κάθε ημίχρονο

Στο 12΄ μετά από κόρνερ του  Chanutpan ,  ο Τσιχλιάς  πλάσαρε από κοντά (1-0)

Λίγα λεπτά αργότερα , (19΄), ο Πετρενιτης  με ωραίο σουτ μέσα από την μεγάλη περιοχή, έκανε το (2-0)

Στην αρχή  του Β ημιχρόνου (48΄) μείωσαν οι γηπεδούχοι (1-2) ενώ έγιναν απειλητικοί σε ελάχιστες ακόμα περιπτώσεις , αλλά τους σταμάτησε ο Δαγκλής

Στο 75΄ μετά από ωραία ατομική ενέργεια ο Πετρενίτης, ανετράπη κερδίζοντας πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε  με επιτυχία (1-3) ο Καζατζάκης

Στο 78λεπτό,  Μάκος και Καλαμπόκης συνδυάστηκαν άψογα και ο Ορέστης με κοντινό  πλασέ διαμόρφωσε το τελικό (1-4)

Δωριέας : Δαγκλής, Αιβαλιώτης, Παπαθανασίου, Βλάχος, Καζαντζάκης, Παζλ, Chautpan, Tσιχλιάς, Καλαμπόκης, Μάκος, Πετρενίτης

proponini 22d

22/9/21

Ξεκίνησε η προετοιμασία του Δωριέα με την συμμετοχή  αρκετών  ποδοσφαιριστών.  Η προπόνηση συμπεριελάμβανε τρέξιμο και οικογενειακό διπλό

Η επόμενη προπόνηση της ομάδας είναι την Παρασκευή (5.00μμ) στο Τσαΐρι. και για την μεταβίβαση ποδοσφαιριστών στο γήπεδο, θα υπάρχει μεταφορικό μέσο στο στάδιο του συλλόγου, στις 4.30.μμ

alt

Πραγματοποιήθηκε η κλήρωση της Γ κατηγορίας σήμερα (9/ 9ου) στα γραφεία της ΕΠΣΔ.

Ο Δωριέας ξεκινά παίζοντας με την Ασπίδα στην Απολακκιά.