Η Ντρίπλα στο αμυντικό τρίτο του γηπέδου πρέπει να αποφεύγεται, στο χώρο του κέντρου εκτελείται όταν είναι απαραίτητη και στον επιθετικό χώρο, δηλαδη γύρω και μέσα στη μεγάλη περιοχή επιβάλλεται, ειδικά όταν ο αντίπαλος βρίσκεται χωρίς κάλυψη και δεν βγαίνει αντίπαλος για τη μπάλα.

1 20191208 160841

11/12/19

Την προσεχή Κυριακή (12.00) θα ο γίνει ο αγώνας ΟΦΙ - Δωριέας στο Καρακόνερο

TacticsManager

lefter

Ίσως να είναι ο μοναδικός τερματοφύλακας στην Ελλάδα ,ο οποίος επί 15 συνεχή χρόνια είναι βασικός τερματοφύλακας στην ίδια ομάδα, τον Δωριέα. Πρόκειται για τον Λευτέρη Θεοτοκάτο ,ο οποίος από το έτος 2004 είναι μόνιμα κάτω από το τέρμα της ομάδας (παιδική – εφηβική – ανδρική ) του Δωριέα.  Ο Λευτέρης μας, θα απουσιάσει για μεγάλο (άγνωστο) χρονικό διάστημα, λόγο οικογενειακών υποχρεώσεων, πιθανόν έως την Άνοιξη του νέου έτους

1 20191208 143715

8/12/19

Την ήττα (2-0) γνώρισε ο Δωριέας από τον Ευαγόρα ,οποίος κατάφερε να σκοράρει λίγο πριν την λήξη του Α ημιχρόνου (43΄) Το πρώτο 45λεπτο οι φιλοξενούμενοι ήταν ελαφρά  καλύτεροι όμως το ίδιο δεν συνέβη στην επανάληψη ,όπου ο Δωριέας είχε την πρωτοβουλία αλλά και την αστοχία. Λίγα λεπτά πριν την λήξη οι Ευαγορείτες βγήκαν στην κόντρα, βρήκαν κενά στην κιτρινόμαυρη άμυνα και έκαναν το τελικό (0-2). Η ισοπαλία θα ήταν το δίκαιο αποτέλεσμα

Δωριέας. Θεοτοκάτος, Μανδουράρης, Μπαμπαλάς (Ροζάκης), Ταουλάντ (Παπαθανασίου), Σκευοφύλακας (Βλάχος), Πετρενίτης, Καραγιάννης, Ασλανίδης, Γκίτσης, Πέττας, Παπασάββας (Βαγιανός)

Πάνθηρες  •  Θύελλα  (ημ.2-1) (6-2)

Δ.Α.Ν.Σ. Δωριεύς  •  Ευαγόρας (ημ.0-1) (0-2)

Νίκη Ρόδου  •  Ιππότες (ημ.1-0) (2-3)

Α.Ο. Φαληρακίου  •  Ο.Φ. Ι (ημ.1-2) (2-3)

Χάλκη  •  Π.Α.Σ. Ασκληπειού (ημ.0-1) (1-1)

pilona 1

6/12/19

Φιλικός αγώνας 45ης διάρκειας, έγινε σήμερα στο Καρακόνερο μεταξύ Δωριέα και Πολύστρατου, το ισόπαλο αποτέλεσμα (1-1) θεωρείται δίκαιο