1 1 1 26 1 20

26/1/20

Ο Δωριέας πήρε στις καθυστερήσεις την ισοπαλία (1-1) από τους Πάνθηρες στο Καρακόνερο σε αγώνα για την τελευταία αγωνιστική του πρώτου γύρου.
Οι κιτρινόμαυροι στηρίχτηκαν στο δυναμικό τους παιχνίδι και αφήνοντας την κατοχή στους νεαρούς Πάνθηρες, προσπάθησαν με γρήγορες επιθέσεις να γίνουν απειλητικοί. Οι γηπεδούχοι εκμεταλλευόμενοι αμυντική αδράνεια του Δωριέα προηγήθηκε (1-0) στο 16΄λεπτο και κρατούσαν την νίκη έως την κανονική διάρκεια του αγώνα Στο 91΄λεπτο μετά από καλοκτυπημένο φαουλ του Τσιχλιά , η μπάλα έφτασε στο Ροζάκη ο οποίος με κοντινό πλασέ ισοφάρισε (1-1) ,δίνοντας στους συμπαίκτες του βαθμό και καλή ψυχολογία για την συνέχεια του πρωταθλήματος
Δωριέας, Ντούπης, Μπαμπαλάς, Καζαντζάκης (Ροζάκης), Μανδουράρης, Βλάχος( Παπαθανασίου), Ταουλάντ, Πέττας, Φουρτίνας, Καραγιάννης,ΠετρενίτηςΤσιχλιάς